Halı Yıkama İletişim

Halı yıkama iletişim  Bir halı yıkama mağazasının size nasıl hayat kurtardığından bahsedeceğim. Çoğu insanın haberdar bile olmadığı halılarda yaşayan MAYT denilen eklem bacaklı bir bakteriyi tanıtacağım. Bu bakteriler gözle görülemeyecek kadar küçük fakat yaptıkları iş ise çok büyük.Halı diplerinde, yataklar da, battaniye ve yorganlar da yaşayan maytlar insan için büyük bir mikrop yatağıdır. Özellikle halılarınızı istediğiniz kadar yıkayın en iyi anti bakteriyel ilaçları kullanın eğer profesyonel bir halı kurutma alanınız ve makineleriniz yoksa tüm çabanız boşa gidecektir inanın. Çünkü tertemiz yaptığınız halınızı kurutmak için güneşe sermeniz gerekmekte. İşte tam bu anda bu tehditkar ve hızlıca çoğalan bakteriye zemin hazırlamış oluyorsunuz. Çünkü bu bakterinin matematiği çok basit

Sıcaklık + nem= MAYT ve Nem=küf=mayt

Bu bakteriler ev akarları olarak ta bilinirler. Her türlü canlının yaşadığı tüm ortamlarda yaşayabilirler. Beslenmeleri ise insandır. Evet, yanlış duymadınız. İnsan derisinden dökülen toz parçacıkları onların en kıymetli besinleridir. Yapılan araştırmalara göre 1 gr insan derisinden dökülen küçücük bir toz parçacığında milyonlarca akar yaşayabiliyormuş. Akarlar insan sağlığını olumsuz etkileyen astım gibi rahatsızlıklarda ise başrol oynarlar. Yataklarda ki akarlar ise gece nezlesi denilen alerjik reaksiyona sebep olur. Maytlar etkilerini en hızlı şekilde özellikle emekleyen bebeklere ve yaydıkları tozlar ile hamile kadınları etkilemektedir. Bunun için halılarınızı hatta yatak ve koltuklarınızı dahil herhangi bir firmaya da teslim edemezsiniz. Çünkü çoğu firmada sizin gibi güneş sıcaklığını kullanmaktadır. Yani burada en iyi çözüm hem işinde uzmanlaşmış hem de muhakkak bu konuyla ilgili bilgisi olan bir firmaya halılarınızı teslim etmeniz gerekir.

Bu anlamda işlerini layıkıyla yapan, hangi tür halıyı götürürseniz götürün her halı cinsine göre bir temizlik anlayışı getiren, insan sağlığını ön planda tutan tüccar zihniyeti ile yaklaşmayan halı yıkama iletişim şubesi  o çok kıymetli halılarınızı emanet edebileceğiniz tek adres. Birçok lekeye karşı ayrı anti bakteriyel ilaç kullanan şube leke analizinde de önde gelenlerden. Sağlığınız ucuz değil. Bazen çok gereksiz gibi görünen harcamalar size kat be kat daha fazla geri dönüş yapar.

 

+90 850 303 63 17

 

0850 303 63 17